SPORT I PSYCHOLOGIA

Idealny trening jest ukierunkowany na przygotowanie zawodników do jak najlepszego funkcjonowania, w najbardziej wymagających warunkach najważniejszych zawodów w życiu - Jim Taylor

1.  UAKTYWNIENIE MOTYWACJI: sukces zależy od przygotowania, przygotowanie zależy od motywacji. Motywacja to zdolność do ciężkiej pracy w obliczu zmęczenia, bólu,   znudzenia i pragnienia, by robić coś innego.
2.  BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE: wiara w sukces wpływa bezpośrednio na działanie, na motywację, skupienie, emocje.
3. ĆWICZENIE KONTROLI POBUDZENIA: istotna jest równowaga między pobudzeniem a wyciszeniem. Pobudzenie to aktywność fizyczna, wymuszone oddychanie, energetyzująca mowa wewnętrzna i mowa ciała, szybkie tempo. Wyciszenie to głębokie oddychanie, relaksacja mięśniowa, uspokajająca mowa wewnętrzna, wolne tempo, uśmiech.
4.  ĆWICZENIE IDEALNEGO SKUPIENIA: idealne skupienie to skupianie się na sygnałach związanych z wykonaniem: nad techniką, stanem fizycznym, taktyką. Bez wysiłku, naturalnie.
5. PRACA NAD KONTROLĄ EMOCJI: wykonanie zawodnika jest sterowane przez emocje, negatywne (strach, frustracja, panika, smutek, rozpacz) i pozytywne (radość, ekscytacja). Kto pierwszy straci kontrolę emocji ten przegrywa.
6.  IDEALNE WYKONANIE: automatycznie, bez wysiłku, w naturalnym skupieniu, z wyostrzonymi zmysłami, z energią bez granic.
W idealnej integracji wszystkich powyższych elementów.